Sort by
  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

  • Mangrove

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Movie That Invites Pausing

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Betye Saar: Taking Care of Business

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Devil's Harmony

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Harriet

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Just Mercy

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★★

  • Seberg

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves