Sort by

Nathan has logged 61 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Love, Don't Cross That River

My Love, Don't Cross That River

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Becket

Becket

1964
×
★★★★
Edit this entry  
06
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Edit this entry  
29
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Compulsion

Compulsion

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Salting the Battlefield

Salting the Battlefield

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Orion: The Man Who Would Be King

Orion: The Man Who Would Be King

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry