Sort by

nadija has logged 27 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thirty-Nine

Thirty-Nine

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Structure of Crystal

The Structure of Crystal

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Abouna

Abouna

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mandabi

Mandabi

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Papicha

Papicha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ema

Ema

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bleak Night

Bleak Night

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mukhsin

Mukhsin

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
That Thing Called Tadhana

That Thing Called Tadhana

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry