• Don't Look Up

    ★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Heat

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • The Angels' Share

    ★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Another Year

    ★★★★½

  • Superbad

    ★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Snatch

    ★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • All About My Mother

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★

  • My Sweet Little Village

    ★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Citizen Kane

    ★★★★½