Sort by

Niall has logged 26 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Janis: Little Girl Blue

Janis: Little Girl Blue

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grimsby

Grimsby

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palio

Palio

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Losers

The Losers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chancers: The Great Gangster Film Fraud

Chancers: The Great Gangster Film Fraud

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Point Break

Point Break

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dad's Army

Dad's Army

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The 33

The 33

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry