RSS feed for Nils
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
27
Date Night

Date Night

2010
×
★★
Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hostiles

Hostiles

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry