Sort by

cameron has logged 23 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry