cameron. has logged 30 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spellcaster

Spellcaster

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Five Minutes to Live

Five Minutes to Live

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dire Wolf

Dire Wolf

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ape Man

The Ape Man

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry