Sort by

cameron has logged 43 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holy Flame of the Martial World

Holy Flame of the Martial World

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Make a Monster

How to Make a Monster

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
VFW

VFW

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yes Man

Yes Man

2008
×
★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Against the Dark

Against the Dark

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creature

Creature

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vital

Vital

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marebito

Marebito

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evolver

Evolver

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arena

Arena

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry