Nic has logged 16 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
May

May

2002
×
★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry