Sort by

Nicconoh has logged 27 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Saria

Saria

2019
×
Edit this entry  
18
A Sister

A Sister

2018
×
Edit this entry  
18
Daughter

Daughter

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Memorable

Memorable

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Sister

Sister

2018
×
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
13
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
12
Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★
Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry