Sort by

niceguys has logged 14 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry