niceguys has logged 19 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry