• Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★½

  • Night in Paradise

  • The Invisible Man

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★½

  • First Love

    ★★

  • The Haunting of Hill House

  • The Night Comes for Us

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Upgrade

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Guilty

  • Mandy

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Forgotten

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • A Taxi Driver

    ★½

  • Dunkirk

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • A Ghost Story

  • The Invisible Guest

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

    ★★★

  • Hell or High Water

  • Raw

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Beasts of No Nation

  • Demolition

    ★★★

  • Inside Out

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

  • Ivy

  • The Witch

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Interstellar

  • John Wick

  • A Rose Reborn

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Marshland

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • 99 Homes

  • The Imitation Game

  • Predestination

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)