Sort by

Nicholas has logged 30 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry