Nicholas has logged 33 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tsunami Special

The Tsunami Special

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Adrift

Adrift

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harvie Krumpet

Harvie Krumpet

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Action Point

Action Point

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry