RSS feed for Niko
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suki

Suki

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Busting a Nut

Busting a Nut

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Scarecrow

The Scarecrow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry