RSS feed for Niko

Niko has logged 39 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Detainment

Detainment

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry