• Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Outfit

    ★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The Prom

  • Riders of Justice

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • There Is No Evil

    ★★★½

  • Coded Bias

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • The Biggest Little Farm

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2