Sort by

Nick_V06 has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kings of Leon: Live at The O2 London, England

Kings of Leon: Live at The O2 London, England

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conflict

The Conflict

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry