Sort by

Nick_V06 has logged 21 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kings of Leon Lollapalooza Chicago 2014

Kings of Leon Lollapalooza Chicago 2014

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
R2-D2: Beneath the Dome

R2-D2: Beneath the Dome

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry