• Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Exposure

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Beat Down 3

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

  • The Lovebirds

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Rhubarb

  • Extraction

    ★½

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

  • Hot Dog

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Wave Sounds

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Cuties

    ★★

  • Time

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½