• Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★

  • The King's Man

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Mysteries

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Editing

  • Squid Game

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Alpha and Omega

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

  • Il buco

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Respect

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Flag Day

    ★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★½

  • The Dream in the Mirror

  • GOBY

  • No Sudden Move

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★

  • Four Roads

  • Blazes

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • my favorite software is being here

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Ted K

    ★★½

  • The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

    ★½

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • Strawberry Mansion

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Involuntary Vacations

  • Uncovering The Naked City

  • An Evening with Tim Heidecker

  • All Her Dying Lovers

  • Hubie Halloween

    ★★