RSS feed for Nick
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Part-time Spy

Part-time Spy

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
26 Years

26 Years

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Chinese Zodiac

Chinese Zodiac

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Cellular

Cellular

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hikaru Utada Laughter in the Dark Tour 2018

Hikaru Utada Laughter in the Dark Tour 2018

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The American

The American

2010
×
Edit this entry  
05
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Faster

Faster

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★½
Edit this entry  
14
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Salt

Salt

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Death Race

Death Race

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Chris Tucker Live

Chris Tucker Live

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Web of Deception

Web of Deception

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry