RSS feed for Nick

Nick has logged 79 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Kevin Hart's Guide to Black History

Kevin Hart's Guide to Black History

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Kevin Hart: Let Me Explain

Kevin Hart: Let Me Explain

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Kevin Hart: Laugh at My Pain

Kevin Hart: Laugh at My Pain

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Suspect

The Suspect

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
My Wife Is a Gangster 2

My Wife Is a Gangster 2

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
New World

New World

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Edit this entry  
24
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
22
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Edit this entry  
22
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★½
Edit this entry  
21
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Edit this entry  
21
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
21
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Edit this entry  
20
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Edit this entry  
20
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★½
Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★
Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Edit this entry