Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kursk

Kursk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hole

The Hole

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Operation Crossbow

Operation Crossbow

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ransom

Ransom

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Mom: The Disappearance of Jennifer Dulos

Gone Mom: The Disappearance of Jennifer Dulos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mum's List

Mum's List

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Colossal Man

The Amazing Colossal Man

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Operation: Daybreak

Operation: Daybreak

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nativity Rocks!

Nativity Rocks!

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry