RSS feed for Nick

Nick has logged 20 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★
Edit this entry  
14
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Highway

Highway

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry