Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • No Bears

    ★★★★★

  • Saint Omer

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • TÁR

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Hustle

  • Showing Up

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

  • EO

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • RRR

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • The Batman

  • Rewind & Play

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • The Tragedy of Macbeth

  • Dune

  • The Card Counter

  • C'mon C'mon

  • Untold: Malice at the Palace

  • Zeros and Ones

  • Memoria

    ★★★★★

  • Pig

  • Neptune Frost

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Judas and the Black Messiah

  • We're All Going to the World's Fair

  • All Light, Everywhere

  • Faya Dayi

  • On the Count of Three

  • Malcolm & Marie

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

  • The Hand

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Man in the Woods

  • Soul

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Last Dance

  • Days

    ★★★★★

  • Siberia

  • North Hollywood

  • The Forty-Year-Old Version

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Time