nick! has logged 44 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
The War Room

The War Room

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Illusions

Illusions

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
As Seen Through a Telescope

As Seen Through a Telescope

1900
×
Edit this entry  
20
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Is a Woman

The Devil Is a Woman

1935
×
★★★
Edit this entry  
17
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
16
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
13
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Cove

The Cove

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skin

Skin

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Detainment

Detainment

2018
×
Edit this entry  
09
Marguerite

Marguerite

2017
×
Edit this entry  
09
Fauve

Fauve

2018
×
Edit this entry  
09
Mother

Mother

2017
×
Edit this entry  
09
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
George Washington

George Washington

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
Edit this entry  
03
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Piercing

Piercing

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry