nick has logged 41 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anthem

Anthem

1991
×
Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
Edit this entry  
25
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★½
Edit this entry  
23
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Killing

The Killing

1956
×
★★★
Edit this entry  
22
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Exposed

Exposed

2016
×
Edit this entry  
12
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★
Edit this entry  
05
He Named Me Malala

He Named Me Malala

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry