RSS feed for nick

nick has logged 19 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
10.0 Earthquake

10.0 Earthquake

2014
×
½
Edit this entry  
31
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Ted Williams: The Greatest Hitter Who Ever Lived

Ted Williams: The Greatest Hitter Who Ever Lived

2018
×
Edit this entry  
27
Swiped

Swiped

2018
×
½
Edit this entry  
27
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read prior review Edit this entry  
09
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry