• Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Last Open Mic At The End of the World

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★½

  • Alien on Stage

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Times Like Those: Foo Fighters 25th Anniversary

  • Mank

    ★★★½

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½