Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
03
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Timing with Jo Firestone

Good Timing with Jo Firestone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Koshien: Japan's Field of Dreams

Koshien: Japan's Field of Dreams

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry