• Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • They/Them

  • Prey

    ★★★½

  • Groot Takes a Bath

  • Nope

    ★★★★★

  • Magnum Opus

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Escape the Undertaker

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★