• Grustle

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Insert Title Here

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Bath Tub

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Homeward

    ½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman