Sort by
  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

  • The Flash

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Late Bloomers

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Sanctuary

    ★★★★★

  • The Menu

  • The Fabelmans

  • The Banshees of Inisherin

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Nope

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

  • To Leslie

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Dual

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dune

  • The Card Counter

  • C'mon C'mon

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Titane

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★★

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

  • Wrath of Man

  • Army of the Dead

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Alpinist

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

  • I May Destroy You

    ★★★★★