RSS feed for nick
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Not Love You

Never Not Love You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry