nick has logged 36 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
22
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Slice

Slice

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry