Sort by

nick has logged 37 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Juanita

Juanita

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twister

Twister

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Native Son

Native Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Open House

The Open House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Like Me

Like Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry