Sort by

nick has logged 671 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Splice

Splice

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Animal House

Animal House

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Blessing

The Christmas Blessing

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Shoes

The Christmas Shoes

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Golden Christmas

A Golden Christmas

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Please Give

Please Give

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tea with Mussolini

Tea with Mussolini

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get My Gun

Get My Gun

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry