Sort by

nick has logged 27 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★
Edit this entry  
20
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry