Nick has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1966
×
★★
Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Symbol

Symbol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Satan

The Great Satan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry