RSS feed for Nickstradamus
  • Hamilton

    ★★★★★

  • Arkansas

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • John Henry

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • The Last Full Measure

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • 10 Minutes Gone

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Zeroville

  • James vs. His Future Self

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Song of Names

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • White Lie

    ★★★

  • Coppers

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Rest of Us

    ★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Castle in the Ground

    ★★½

  • Guest of Honour

    ★★½

  • Arab Blues

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Kitchen

    ★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Riot Girls

    ★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Verotika

    ★½

  • Dark Phoenix

  • Changeland

    ★★★

  • Domino

    ★★

  • The Poison Rose

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • Frankie

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die