Sort by

Nick has logged 325 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Futuro Beach

Futuro Beach

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Memoria

Memoria

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sitcom

Sitcom

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
½
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Eagle Inn

Night at the Eagle Inn

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Japón

Japón

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isolation

Isolation

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Criminal Lovers

Criminal Lovers

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry