Nickpam has logged 22 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry