RSS feed for Nick
  • Extraction

    ★★★½

  • Red Dwarf: The Promised Land

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • 096

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • 8 Days: To the Moon and Back

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★

  • The VelociPastor

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★