• The Green Knight

  • Stillwater

  • Black Widow

  • Luca

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Wrath of Man

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • 40 Years of Rocky: The Birth of a Classic

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Shiva Baby

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • The Way Back

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Be Water

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Chad Gets The AxE

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★