Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House with 100 Eyes

The House with 100 Eyes

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scum

Scum

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Order

New Order

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Carne

Carne

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love

Love

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ricky Jay and His 52 Assistants

Ricky Jay and His 52 Assistants

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★
Edit this entry  
07
Wade in the Water

Wade in the Water

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★½
Edit this entry  
28
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★½
Edit this entry  
28
Brian Wilson: Long Promised Road

Brian Wilson: Long Promised Road

2021
×
Edit this entry  
28
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Till Death

Till Death

2021
×
½
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry