Sort by

nickreinhart has logged 143 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear X

Fear X

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The War Zone

The War Zone

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider

Spider

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★
Edit this entry  
06
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Edit this entry  
06
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Hunter

Taxi Hunter

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hit

The Hit

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★
Edit this entry  
22
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Karla

Karla

2006
×
★★
Edit this entry  
13
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dementia

Dementia

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Martyrs

Martyrs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry