• I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Decline

    ★★★

  • Emma.

    ★★

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Skywatch

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • A Perfect Game*

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Low Tide

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Chair Times

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Lorena

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Journey

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Tenacious D: Post-Apocalypto

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Quincy

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★